Zasady wydawania pamiątek FC i osiedli:

  1. Oficjalne kibicowskie gadżety Wisły Kraków jak i zgodowe (nie FC, osiedli, czy grup) wydaje tylko Ultra Wisła oraz profil 100% Krk style, ewentualnie osoby, które konsultowały to z UW i dostały pozwolenie na wydawanie.
  2. Osiedle/FC przed wydaniem gadżetu przychodzi z projektem pod gniazdo, do osób decyzyjnych, bądź przesyła na adres mailowy gadzetywisly@onet.pl jego wzór do akceptacji, opis ekipki (ile osób jeździ, w jaki sposób działają, jakie mają okolice itp) i po zaakceptowaniu otrzymują zgodę na wydanie (grono ludzi za to odpowiedzialnych opatrzy projekty odpowiednim komentarzem, w razie potrzeby zaproponuje modyfikacje. W gronie tym znajdują się też graficy).
  3. Zyski z pamiątek idą, rzecz jasna na rozwój lokalnego ruchu kibicowskiego.
  4. Hasła na szalikach (czy innych pamiątkach) powinny być w języku Polskim jak i tekst na nich zawarty. Odstępstwem od tego jest hasło w innym języku, które funkcjonuje już w takiej formie np. łacińska sentencja, czy też w języku polskim traci swój oryginalny wydźwięk np. cytat z filmu. W innym wypadku bez potrzeby, a tylko z własnego widzimisię prosimy o nie zamieszczanie haseł na szalach typu Poland itd. Bo nie zostaną zaakceptowane i wzór będzie trzeba przerabiać.
  5. Wszelkie chuligańskie oznaczenia typu H, pitbulle, diabły oraz napinkowe hasła z chuligańskim wydźwiękiem itp. na szalach, czy innych pamiątkach konkretnych dzielnic/osiedli/FC zostaną zaakceptowane tylko w przypadku, gdy są oni aktywni na tym polu i mają tzw. ekipę do bicia.
  6. Akceptowany kolor koszulek (nieważne czy polo czy zwykłych, jak i bluz oraz kurtek) to czerwony. Dążymy do tego, by w tym kolorze prezentowały się nasze trybuny. Jedyny wyjątek to gadżety chłopaków od mocnych wrażeń i tylko w ich przypadku może to być inny kolor.
  7. Jeśli ktoś jednak wyda coś bez pozwolenia będą wyciągane konsekwencje. Dotyczy to zarówno tego, kto wydał daną rzecz, jak również grafika, który ją stworzył. W związku z tym prosimy, jeśli ktoś z projektujących nie jest pewien, czy stworzenie pamiątki ma akceptację niech zapyta UW lub napisze na wspomniany wcześniej mail. Uniknie wtedy nieprzyjemności. Szaliki, które zostaną wydane przez osoby postronne (patrz punkt pierwszy) nie będą uznawane za oficjalne barwy Wisły, a co za tym idzie noszenie ich na stadionie grozi utratą.
  8. W przypadku tracenia nagminnie lub w głupi sposób barw, czy oddawania ich bez walki, dane FC straci na dłuższy czas możliwość ich wydawania, aż do momentu gdy unormuje u siebie sytuację. Uwaga do osób, osiedli i miejscowości, które nie są w stanie z różnych powodów obronić barw, o nie wydawanie ich, jak i nie obnoszenie się w wiślackich gadżetach. Nikt nie chce widzieć  straconych barw wiszących na płotach rywali.

 

*Komentarz do punktu 7: kolekcjonerzy mają swoje zasady i ich nie przegadamy. Natomiast proponujemy, by także takie szale ogólne, robione przez ludzi postronnych nie były przez nich akceptowane. Dzięki temu za jakiś czas nikt nie będzie ich już wypuszczał, bo narazi się na straty. Zważcie, że często powstają limitowane wzory, prawdopodobnie sprzedawane tylko i wyłącznie dla hajsu i prawdopodobnie wydawane przez ludzi nie mających nic wspólnego z naszym klubem (kilka takich osób udało nam się wyłapać i poniosły konsekwencje). My ze swojej strony w temacie o szalach możemy zaznaczać, który szal to lewizna, ale to Wasz świat i Wasze zasady.

Z kibicowskim pozdrowieniem
Ultra Wisła