Herb oraz barwy klubowe

O herbie najwspanialszego klubu na świecie słów kilka.
Bez owijania w bawełnę - przez lata brakowało odpowiedniej edukacji w jego zakresie. W sieci namnożyło się wiele różnych wersji graficznych naszego herbu. To poskutkowało natomiast tym, że praktycznie co gadżet to spotyka się obecnie inną jego wersję. Podobną, zbliżoną, ale dalej inną - niewłaściwą. Herb Wisło-podobny, ale nie Wisły.
Nie będziemy się tu nikogo czepiać, bo i nam zdarzało się używać herbu niezgodnego z kanonem. Chcemy jednak naprawić tę sytuację, aby w przyszłości na flagach, gadżetach, murach pojawiał się tylko i wyłącznie jeden, właściwy herb TS Wisła Kraków.
W związku z tym apelujemy i jednocześnie zobowiązujemy od dzisiaj: wszystkie osiedla, Fan Cluby, grupy - do używania tylko i wyłącznie herbu załączonego poniżej, oficjalnego, używanego przez TS Wisła. Cechują go białe litery, złota obwódka, charakterystyczny kształt tarczy, literka “A” jedynie delikatnie nachodzącą na niebieską wstęgę.
Wierzymy, że razem uporządkujemy ten temat jak najszybciej.

Odnośnie barw przypominamy, że kibice Wisły od lat używają ich w kolejności: NIEBIESKI, BIAŁY, CZERWONY, a nie odwrotnie!
W zasadzie stwierdzić można, że sam klub nie określał oficjalnej kolejności. W praktyce - na stronach internetowych, w publikacjach, na plakatach itp. – stosował jednak układ czerwony, biały, niebieski stąd na trybunach pojawiały się 2 wersje kolejności barw.
By uniknąć powyższych wątpliwości 20 sierpnia 2020 roku klub poinformował w mediach społecznościowych, że od sezonu 2020/21 w identyfikacji graficznej piłkarskiej Wisły stosowany będzie tradycyjny układ niebieski-biały-czerwony.

Herb TS Wisła KrakówHerb Wisły Kraków do pobrania w różnych formatach:

Herb TS Wisła (pdf)

Herb TS Wisła (png)

Herb TS Wisła (svg)